BILJART VERDWIJNT UIT ZORGCENTRUM

donderdag 05 november 2020 12.24 uur | laatst gewijzigd: zondag 15 november 2020 10.08 uur | auteur: Geurt Hilhorst

Ooit was het biljart in Zorgcentrum St. Jozef een geschenk van de heer Tolboom uit Hoogland. Afgelopen 10 jaar hebben de Vrienden van Hooglanderveen financiële middelen gegeven om het biljart up-to-date te houden. Heel veel biljarters uit ons dorp hebben fijn kunnen biljarten. Helaas wordt het biljart door de bewoners van het Zorgcentrum nauwelijks gebruikt. En de verwachting is dat toekomstige bewoners nooit zullen biljarten. Het biljart is ook een behoorlijk sta in de weg zeker in deze coronatijd. Is er een andere plek voor het biljart? Een kleine commissie heeft getracht een andere plek voor het biljart te vinden in het dorp. Via de media zijn oproepen gedaan. Diverse instanties in dorp en Vathorst zijn benaderd. Het is niet gelukt elders onderdak te vinden. Een mogelijkheid om het biljart (tijdelijk) op te slaan blijkt een dure aangelegenheid te zijn: het is alleen te verplaatsen door een professioneel bedrijf. Het biljart is op Marktplaats gezet. Diverse biljarters hebben inmiddels, door de corona kon er ook niet gebiljart worden in het Zorgcentrum, een ander stekkie gevonden. En dan is er ook de mogelijkheid op bepaalde tijden vrij te biljarten in ons dorpshuis De Dissel dat momenteel helaas ook gesloten is. En men kan natuurlijk ook, voor 75 euro/jaar, lid worden van de Hooglanderveense Biljartvereniging.